ČO SÚ PROBIOTIKÁ?

ČO SÚ PROBIOTIKÁ?

  • 25. mája 2021
  • Napísal: Admin
  • Nekomentované

Správne črevné baktérie súvisia s mnohými zdravotnými výhodami, medzi ktoré patrí napríklad chudnutie, zlepšenie trávenia, zlepšenie imunity, zdravá pokožka a zníženie rizika niektorých chorôb.

Probiotiká, ktoré sú určitým typom priateľských baktérií, poskytujú pri konzumácii zdravotné výhody. Často sa berú ako doplnky, ktoré majú pomôcť kolonizovať vaše črevo dobrými mikroorganizmami.

AKÉ SÚ VÝHODY POUŽÍVANIA PROBIOTICKÉHO DOPLNKU?
Podporuje zdravé trávenie.
Ak v súčasnosti máte zažívacie ťažkosti, ktoré sa vám zdajú byť neprekonateľné, možno treba zvážiť probiotický doplnok.

Probiotiká môžu tiež pomôcť v boji proti syndrómu dráždivého čreva (IBS), znižujú plyn, nadúvanie, zápchu, hnačky a ďalšie príznaky.

PODPORUJE RIADENIE ZDRAVEJ HMOTNOSTI
Niektoré výskumy naznačujú, že ľudia s obezitou majú iné črevné baktérie ako tí, ktorí sú chudí.

Výskum ukazuje súvislosť medzi črevnými mikróbmi a obezitou u dojčiat aj dospelých. Ukazuje tiež, že mikrobiálne zmeny v čreve sú faktorom pri vzniku obezity v dospelosti.

Mnoho vedcov sa preto domnieva, že vaše črevné baktérie sú dôležité pri určovaní telesnej hmotnosti.

PODPORUJE IMUNITU
Niekoľko probiotických kmeňov môže posilňovať imunitné funkcie, čo môže viesť k zníženému riziku infekcií, vrátane tých, ktoré spôsobujú nádchu.

PODPORUJE ZDRAVÚ KOŽU
Existujú určité dôkazy, že probiotiká môžu byť užitočné pri akné, rosacei a ekzémoch, ako aj pri iných kožných ochoreniach.

V jednej štúdii dostávali ženy v strednom veku probiotický doplnok každý deň po dobu ôsmich týždňov – pozorovalo sa zlepšenie elasticity pokožky a charakteristika tela, pokožka vyzerala hydratovanejšia a vlasové folikuly sa zlepšili

Ďalšia štúdia, skupina osôb vo veku 41 – 59 rokov, tiež potvrdila účinok probiotík na zvýšenie vlhkosti pokožky, zníženie hĺbky existujúcich vrások a zlepšenie celkového lesku a pružnosti pokožky

Pridať komentár

Pozadie sekcie newsletter

my account